Folkowe Warsztaty - TRADYCJE W KOLORACH

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” oraz Pracownia Plastyczna i Muzyczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp., zorganizowały FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY pod hasłem TRADYCJE W KOLORACH

 

TRADYCJE W KOLORACH to adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat cykl działań artystycznych, których celem jest przybliżenie ludowych tradycji polskich oraz bezpośrednie obcowanie ze sztuką. Połączenie tańca, śpiewu i działań plastycznych, to niezapomniana przygoda ze sztuką podana w sposób barwny, wesoły i kreatywny. Muzyka, zabawy ludowe, piosenki i zwyczaje, prezentacje strojów ludowych, warsztaty plastyczne inspirowane wiosennymi tradycjami ludowymi  to tylko część atrakcji, w których uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół. Niepodważalnym atutem przeprowadzonych działań była doświadczona kadra pedagogiczno-artystyczna oraz przestrzeń domu kultury sprzyjająca doświadczeniom aktywnego i twórczego spędzenia czasu.

Kontynuacją i podsumowaniem folkowo-kolorowej przygody jest możliwość udziału w wiosennym KONCERCIE EDUKACYJNYM  Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy" „Od jesieni do lata jak to kiedyś bywało” w dniu 11 kwietnia 2017 w gorzowskim Teatrze, a także w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „Tradycje w kolorach", zakończonym wystawą wyróżnionych prac. 

 

FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY były zbudowane z trzech modułów - czas trwania 120 minut

  • zajęcia plastyczne - czas trwania 40 minut
  • lekcje tradycji: gry, zabawy i tańce ludowe  - czas trwania 40 minut
  • zajęcia muzyczno-wokalne  - czas trwania 40 minut

MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Teatralna 8, Gorzów Wlkp. UCZESTNICY WARSZTATÓW: grupy ok. 30 osób, wiek 5-7 lat

 

 
Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook