Laureaci konkursów plastycznych - pracownia plastyczna

Wyciąg z protokołu OBRAD JURY 15. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „CZAS W SZAROŚCI” RAWICZ 2020 przy udziale miast partnerskich Rawicz - Attedorn (Niemcy) - Głębokie (Białoruś). Z dnia 03.06.2020 r. Jury w składzie: Przewodniczący - dr hab. prof. nadz. Jacek Jarczewski, Kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Członkowie - Sylwia Erbert-Hoja, artysta plastyk, pracownik MBWA w Lesznie Piotr Cienki, plastyk, pracownik MBWA w Lesznie Tomasz Bzdęga, artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu Barbara Szumna, artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu Sylwia Henkulak – Matysiak, artysta plastyk, pracownik Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Na konkurs napłynęło 2544 prace z terenu całej Polski oraz miast partnerskich Gminy Rawicz. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Zgodnie z regulaminem jury rozpatrywało je w czterech kategoriach wiekowych. Biorąc pod uwagę niezwykle wysoki poziom artystyczny prac jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby.
Kategoria wiekowa 13- 16 lat:
Wyróżnienia: Natalia Tabaka, lat 15, Gorzów Wielkopolski

Wyciąg z protokołu Muzeum Lubuskiego w Gorzowie konkursu plastycznego „Muzealni(a)cy – zabytkowi detektywi”! Ogromną radość sprawiliście nam przesłanymi pracami. Jesteśmy pod wrażeniem! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zabawie! Z przyjemnością publikujemy dzisiaj listę zwycięzców. Informujemy przy okazji, że w sprawie odbioru nagród będziemy się kontaktowali z uczestnikami w poniedziałek – 15 czerwca.
W kategorii wiekowej klasy 1-3:
II miejsce – Emilian Gavrilov
Opiekunem artystycznym obu laureatów jest Roman Łubiński.