MALI GORZOWIACY wyjechali na FILIPINY

Kończą się obchody 35-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy". Ostatnim punktem tego szczególnego roku jest udział tańczących absolwentów zespołu w międzynarodowym festiwalu Fiesta Folkloriada 2016, który odbywa się w Manilii, na Filipinach (4 - 20 grudnia 2016r). Kilkunastoosobowa grupa tancerzy jeszcze raz będzie miała okazję zaprezentować program polskich tańców ludowych przygotowany specjalnie na tę okazję, nałożyć wspaniały kostium i przeżyć dreszczyk emocji związany z występami na scenie, doświadczyć artystycznych przeżyć w międzynarodowym towarzystwie miłośników folkloru. Kultura ludowa jest znakomitą formą łączącą pokolenia, rozwija i uczy aktywności w każdym wieku, daje możliwość prezentowania polskiego dziedzictwa na wszystkich kontynentach, jest przejawem różnorodności oraz bogactwa kulturowego społeczeństw i przez to ceniona na całym świecie.