Maria Szupiluk na Spotkaniu Komitetu Wykonawczego FIDAF w Korei Pd.

Spotkanie Komitetu Wykonawczego FIDAF 2017 Tegoroczne spotkanie Komitetu Wykonawczego (Executive Committee) FIDAF (Federation of International Dance Festivals – Federacja Międzynarodowych Festiwali Tańca) odbywa się tradycyjnie w siedzibie głównej FIDAF w Cheonan, Korea Południowa. Jako Dyrektor FIDAF w Europie oraz członek Komitetu Wykonawczego uczestniczę aktywnie w pracach nad rozwojem tej federacji. FIDAF jest organizacją non-profit działającą na rzecz międzynarodowych festiwali tańca. Dynamicznie spędzane dni, zarówno na spotkaniach oficjalnych jak na sesjach roboczych, przeplatane są obecnością na koncertach folklorystycznej edycji Cheonan World Dance Festival oraz 2017 Korea International Modern Dance Competition. Całość odbywa się w przyjaznej atmosferze, a międzynarodowej społeczności towarzyszą tysiące ludzi. W doskonale zorganizowanych wielopłaszczyznowych działaniach uczestniczy niezliczona ilość uśmiechniętych i miłych Koreańczyków. Wspaniale przygotowane miejsca, zarówno do prezentacji scenicznych jak i aktywności pozaartystycznych, świetna organizacja, logistyka wszystkich wydarzeń, zaangażowanie i entuzjazm organizatorów oraz publiczności świadczy o wysokiej kulturze i rozwoju narodu koreańskiego. To wielki honor dla mnie, że mogę uczestniczyć w tych światowych wydarzeniach i działać aktywnie na rzecz tańca, folkloru i kultury jako reprezentantka Polski i Europy.